סוגי מערכות חימום תת רצפתי

 

סוגי מערכות חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי הוא מערכת המשתמשת בנוזל כדי להעביר חום ממשטח אחד, בדרך כלל הרצפה, לאחר. הנוזל יכול להיות חם או קר ומסתובב בין שני המשטחים. מערכות חימום תת רצפתי משמשות לרוב בבתים ובמבנים מסחריים. הסוגים הנפוצים ביותר של מערכות חימום תת רצפתי הם הסעה, קרינה ואוויר כפוי.

ישנם שני סוגים של מערכות חימום תת רצפתי בשוק: קרינה והסעה. הראשון מחמם את האוויר בעוד האחרון מחמם את הרצפה. מערכת חימום קורן מותקנת לרוב בתקרה שקועה, אך ניתן להתקין אותה גם בקיר או ברצפה. הסיבה לכך היא שמערכת חימום מסוג זה אינה דורשת התקנת צינורות מתחת לרצפה. מערכת חימום הסעה, לעומת זאת, צריכה להתקין צינורות מתחת לרצפה והיא בדרך כלל ממוקמת מתחת לאריחים או לינוליאום.

תהפכו את השהות בבית ליותר נעימה

מערכות חימום תת רצפתי מותקנות בדרך כלל ברצפת הבניין, כמערכת יחידה או מפוצלת. הם נועדו לחמם את האוויר שמסתובב בחדר, והם משתמשים בתנורי חימום חשמליים ליצירת חום. חימום תת רצפתי הוא דרך מצוינת לשמור על הבית שלך חם ונעים. זוהי אפשרות פופולרית באירופה, קנדה וארצות הברית וגם ישראל במהלך החורף.

פתרון חימום שנחשב ליעיל במיוחד

מערכות חימום תת רצפתי של עולם החימום מספקות חום לרצפת החדר. הם סוג נפוץ של מערכת חימום בבתים ובמבנים מסחריים. מערכות חימום תת רצפתי הן בחירה פופולרית עבור בעלי בתים ובעלי מבנים מסחריים מכיוון שניתן להתקין אותן במהירות, בקלות ובאופן לא מפריע. הם גם חסכוניים להתקנה, תחזוקה ותפעול.

מערכות חימום תת רצפתי קיימות כבר זמן מה, אך הן הפכו פופולריות יותר בשנים האחרונות. הם מותקנים בדרך כלל בבתים, משרדים ובניינים אחרים כדי לשמור על חום הבניין. מערכות חימום תת רצפתי פועלות באמצעות מקור חום מקרין שנמצא מתחת לפני הרצפה. מקור החום נקרא צינור קורן או קונווקטור שבתוכו יש חוט התנגדות חשמלי שמתחמם כאשר חשמל זורם דרכו. לאחר מכן, החוט המחומם פולט חום דרך הצינור אל משטח הרצפה שם הוא יכול להיספג באוויר או להעבירו לחפץ אחר.

שומרים על הבית חם בחורף

מערכת חימום תת רצפתי יכולה להיות אקטיבית או פסיבית בהתאם לאופן השימוש בחשמל להפעלתה. מערכות חימום תת רצפתי אקטיביות משתמשות בחשמל כדי להפעיל משאבות שמזרימות מים דרך צינורות וצינורות המקרינים חום לחדר באמצעות צינורות קונווקטורים. מערכות חימום תת רצפתי פסיבי אינן זקוקות לכוח חשמלי ומסתמכות על הסעה טבעית כדי להקרין חום לחדר באמצעות קונווקטור.

מערכות חימום תת רצפתי הן דרך מצוינת לשמור על ביתכם חם ונעים במהלך החורף. יש להם גם יתרון נוסף שהם חסכוניים יותר באנרגיה משיטות חימום אחרות. מערכות אלה מתוכננות להיות מותקנות ברצפת הבניין, בדרך כלל בין הקורות. יש גם כמה מערכות חימום תת רצפתי שניתן להתקין על גבי לוחות הרצפה הקיימים שלך.

 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

כך תשיגי לוק שיזוף מושלם מבלי לבקר בים

הקיץ הישראלי ממש בפתח מעבר לפינה, המעילים, הסריגים והעליוניות מזמן בעומק הארון וכולן מייחלות כבר להתחיל לצבור מה שיותר פיגמנטים לטובת המראה השזוף והאקזוטי. אלא

איך תבחרו תיבת דואר לבית פרטי?

תיבת הדואר היא יותר מסתם כלי קיבול לדואר; היא יכול להוסיף לעיצוב החיצוני של הבית והיא חיונית לקבלת דברי דואר בצורה מאובטחת. עם אינספור אפשרויות