משמורת – מדריך מקוצר על מה שחשוב לדעת

משמורת
המילה משמורת מתייחסת לשמירה על גוף כלשהו.  במאמר זה, נדון בהתייחסות בהקשר של משמורת ילדים.  קיימים שני סוגים של משמורות- משמורות משפטיות- הכוללות בתוכן את כל המחויבויות לדאוג לכל הצרכים של הילד לפי החקיקה בישראל.  בנוסף קיימת משמורות פיזיות, שפירושן לדאוג למקום מגורים קבוע ונאות לילד עם סידורי הלינה שלו.  הנה כמה דברים שחשוב לדעת בנושא

הסכמה

תהליך גירושין הוא מצב לא פשוט במילא, ובייחוד כשמדובר על ילדים המעורבים בכך. ילד הרואה את שני הוריו לא מסתדרים אחד עם השני עלול לפרש ישירות שגם לא אוהבים אותו, ועל כן הוא חווה משברים נפשיים לא פשוטים גם אם אינו מראה זאת. במידה ותהיה ביניכם הסכמה הדדית על נושא המשמורות על הילד, זו תוכל למנוע בעיות עתידיות. במקרה של אי הסכמה, תישלח פקידת סעד (שהיא גם עובדת סוציאלית) שתקבע אצל מי הילד יישאר למשמורת בלעדית וקבועה.

ילדים

דברו איתם בזמן שאתם עוברים את התהליך ושתפו אותם בכל מה שקורה מסביב. כאמור זוהי  חוויה די טראומתית  בשבילם כך שלשאיר אותם "מחוץ לתמונה"  לא יועיל. קיימו איתם שיחות אישיות ומשותפות (אם המצב עם בן הזוג מאפשר זאת) כדי שלא ירגישו שהם ננטשים או שהגירושין הן חלילה בגללם.

גורמים מקצועיים

פרט לענייניים הבירוקראטיים שיש להסדיר סביב עניין חלוקת המשמורות (ובייחוד אם מדובר על כמה ילדים), מומלץ להשתמש בעזרה פסיכולוגית מקצועית לכם ולילדים.  בזמן שהם קטנים, אנחנו לא יודעים אילו דברים עלולים להשפיע על העתיד וההתבגרות שלהם, ולכן חשוב שגורמים מקצועיים ידעו לפרש את ההתנהגויות שלהם מולכם בצורה טובה.

משמורת מול רכוש

גם אם נוצר מצב שבו אתם לא מסתדרים בכלל עם בן הזוג ממנו אתם עומדים להתגרש, חשוב מאוד לעשות הפרדה מלאה בין נושא חלוקת הרכוש לבין נושא המשמרת על הילדים.  גם אם חלוקת הרכוש ביניכם לא מסתדרת ויוצרת מריבות וכעסים איומים אסור שזה ישפיע על היחסים שלכם עם הילדים.

ייעוץ משפטי 

חשוב מאוד ואף קריטי לקחת עורך דין מקצועי לענייני משפחה, שילווה אתכם בכל התהליך הלא פשוט כמו המשמורת על הילדים.  תזדקקו לעזרה בניסוחים, בדיקה מדוקדקת של לוחות הזמנים, כיצד הייתם רוצים שזה יתבצע ואת כל ראי החוק בדבר. עו"ד גירושין טוב יוכל לסייע לכם לעבור את זה באופן פשוט ולחסוך בירוקרטיות שאתם עלולים להיקלע אליהן בהיעדר ידע משפטי.
מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

איך לפתוח בלוג אופנה

הקדמה: מהו בלוג אופנה? בלוג אופנה הוא סוג של בלוג שמתמקד בעיקר בתעשיית האופנה וההתרחשויות בה. זה יכול להיות בלוג אישי שמציג את התלבושות של

מהם אתרי הטבע שאסור לפספס באירלנד?

הקדמה: מדוע לבקר באתרי הטבע באירלנד? אירלנד היא מדינה עם אתרי טבע רבים, חלקם אסור לפספס. צוקי מוהר הם אחד האתרים הפופולריים ביותר באירלנד. הם

ליאו מסי

מבוא ליאו מסי הוא שחקן כדורגל מפורסם שמשחק במועדון הספרדי ברצלונה ובנבחרת ארגנטינה. הוא משחק כדורגל מאז שהיה ילד ומשחק מקצועי מאז שהיה בן 13.