משאבות טבולות

הקדמה: מהן משאבות טבולות?

משאבות טבולות הן הסוג הנפוץ ביותר של משאבת באר עמוק. הם משמשים לשאיבת מים מבאר עמוקה.

משאבות טבולות נמצאות בשימוש מאז שנות ה-1800. הם פותחו לראשונה על ידי מהנדס בשם ג'ורג' ה. קורליס והחברה שלו Corliss Steam Engine Company בפרובידנס, רוד איילנד.

ההמצאה של קורליס נועדה לשאוב מים ממכרות פחם ומבארות עמוקות אחרות בהן לא ניתן היה להשתמש במשאבת עילי עקב חוסר מקום או אספקת אוויר למנוע עילי.

התכנון הראשון לצלול הגיע ממהנדס בשם ג'ורג' ה. קורליס וחברתו Corliss Steam Engine Company בפרובידנס, רוד איילנד בשנת 1849. ההמצאה תוכננה לשאוב מים ממכרות פחם ועוד

המילה "צוללת" פירושה מסוגל לטבול או לטבול מתחת למים. משאבה טבולה היא סוג של משאבה, המסוגלת לטבול מתחת למים.

למשאבה טבולה, בדומה למשאבה צנטריפוגלית, יש אימפלר שיוצר את זרימת הנוזל דרך המשאבה. ההבדל בין צנטריפוגלי לצולל הוא שניתן לטבול את האחרון מתחת למים.

משאבות טבולות משמשות בתחומים רבים ושונים כמו כרייה ועבודות ימיות. הם משמשים גם למערכות השקיה ולשאיבת נוזלים במקומות שבהם אין חשמל זמין.

כיצד פועלות משאבות טבולות?

משאבות טבולות הן סוג של משאבת מים המוצבת מתחת לפני המים והן מיועדות לשאוב מים מבאר.
למידע מורחב בתחום של משאבות רז ניתן לבדוק ב- xn—-zhcdqg7b9ddm.co.il

משאבה טבולה יכולה לשמש בכל סוג של יישום שבו יש מאגר תת קרקעי או גוף מים שצריך לשאוב החוצה. הם יכולים לשמש גם לשאיבת מי סערה, בורות ספיגה וסוגים אחרים של ביוב. השימוש הנפוץ ביותר במשאבות אלו הוא עבור מערכות השקיה מכיוון שהוא מאפשר לחקלאים לשלוט בכמות המים שהם צריכים עבור היבולים שלהם.

הדבר הראשון שעליך לעשות לפני התקנת המשאבה הטבולה שלך הוא למצוא את המיקום שבו אתה רוצה להתקין אותה ולחפור בור בעומק של כ-8-10 רגל כדי שתוכל להתקין בתוכה את מעטפת הבאר שלך. הבא, אתה צריך

משאבות טבולות משמשות לשאיבת נוזלים. הם יכולים לשמש עבור מגוון רחב של יישומים, כולל השקיה, טיפול בשפכים, אספקת מים וניקוז.

משאבות אלו טבולות מתחת לפני הקרקע או המים. זה נעשה כדי למנוע נזק מגורמים חיצוניים כמו הקפאה, גלים ופסולת.

למשאבות טבולות יש מגוון יתרונות על פני סוגים אחרים של משאבות כמו ההתקנה והתחזוקה הזולה יותר והיותן בטוחות יותר עבור אנשים בקרבת מקום.

השוואה בין סוגים שונים של צוללים בתפקוד ובמחיר

משאבות הן מרכיב מרכזי בכל מערכת מים, והן שימשו במשך מאות שנים כדי להעביר מים בדרכים רבות ושונות. משאבות טבולות הן סוג של משאבה שקועה בנוזל שהיא שואבת, מה שהופך אותן ליעילות מאוד לשימוש עם בארות ומקורות מים אחרים שבהם אין לחץ ראש רב. מאמר זה יחקור את הסוגים השונים של צוללות וישווה את המחירים שלהם כדי לעזור לך להחליט איזה סוג הכי מתאים לצרכים שלך.

שלושת סוגי המשאבות הטבולות הן משאבות סילון, משאבות צנטריפוגליות ומשאבות טורבינה. משאבות סילון מעבירות נוזל באמצעות אוויר דחוס או גז כדי ליצור זרם מהיר של נוזל שנע דרך זרבובית לתוך הצינור. משאבות צנטריפוגליות משתמשות בכוח צנטריפוגלי כדי להזיז נוזל על ידי סיבוב אימפלר בתוך סגור

המאמר ישווה בין סוגי הצוללות השונים בתפקוד ובמחיר. זה גם יציין את מקרי השימוש עבור כל סוג, כמו גם היתרונות והחסרונות שלהם.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של משאבות טבולות: צוללות עמוקות, צוללות אופקיות וצוללות אנכיות. צוללות עמוקות משמשות באזורים שבהם המים נמצאים יותר מ-500 רגל מתחת לפני הקרקע. תתי אופקי משמשים כאשר יש שולחן מים רדוד ומי תהום ברמה נמוכה. תנועות אנכיות משמשות בעיקר לשאיבת בארות בעלות מפלס מים גבוה או מפלס מי תהום.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מגמות מסלול כלה: תובנות משבוע האופנה

בפוסט זה בבלוג, אנו מתעמקים בטרנדים האחרונים של מסלול הכלות, טריים משבוע האופנה. אנו שמים דגש על מראות מפתח, סגנונות חדשניים והפרטים המעודנים ביותר שנתנו

רעיונות חדשניים לבחירת מתנה ליולדת

בחירת מתנה לאם היא לרוב משימה מאתגרת, מכיוון שהיא כרוכה בשילוב של רגשות ושיקולים מתחשבים. פוסט הבלוג הזה נועד להאיר כמה רעיונות חדשניים שיכולים לעזור

שיפור אבטחת הבית עם מנעול חכם

בעידן הטכנולוגיה הדיגיטלית, מנעול חכם הופיעו ככלי מבטיח לשיפור אבטחת הבית. פוסט זה בבלוג בוחן את היתרונות ואת פעולתם של מנעול חכם, ומספק מדריך מקיף