כיצד לבחור רואה חשבון לחברה בע"מ

בשונה מעסק המבוסס על עוסק פטור או עוסק מורשה, עסק בו העוסקים הם למעשה פני העסק, הרי שחברה בע"מ היא ישות עצמאית ונפרדת מבעל העסק וככזאת היא מתאפיינת בהיבטים חשבונאיים מורכבים וסבוכים יותר.

לחברה בע"מ ישנם יתרונות רבים כאשר מחזור כספו של בעל העסק גדל. לעתים קרובות רואה החשבון עצמו ימליץ על המעבר לחברה בע"מ, וזאת לאור הטבות מס והאפשרות לחסוך ולהגדיל את הרווחים. אולם בדיוק כפי שחברה בע"מ מבדילה את עצמה באופן ניכר מעוסק פטור ומורשה, כך מוכרחים בעלי העסקים לחפש אחר רואה חשבון המתמחה בתחום זה.

הנהלת חשבונות כפולה

אחד מן המאפיינים הבולטים של חברה בע"מ הוא חובתה לערוך הנהלת חשבונות כפולה. מדובר בשירותי הנה"ח מורכבים יותר מאלו הנהוגים בעוסק פטור ומורשה, ומטרתם לאמת כל הוצאה וכל הכנסה באופן פרטני.

למעשה, מדובר בשירות הרמטי המונע את האפשרות כי חשבונית, קבלה או כל הוצאה והכנסה יחמקו מעיניו הבוחנות של רואה החשבון.

לצד העובדה שמדובר בשירות מקצועי המעניק לבעלי העסקים תמונת מצב מדויקת, הרי שהוא גם יקר יותר ומצריך עבודה שוטפת דקדקנית הרבה יותר.

על-כן, אחד מן הפרמטרים הראשוניים אחריהם יש לחפש הוא אם אכן מדובר במשרד המספק את שירותיו באופן תכוף ובולט עבור חברות בע"מ. משרד שכזה יביא עמו ניסיון רב בניהול הנהלת חשבונות כפולה ובביצוע כל הדו"חות הכספיים תוך הקפדה על דיוק מרבי.

דייקנות ופדנטיות

חברה בע"מ כפופה לתקנות ותחיקות רבות, על-כן הגשתם של הדו"חות הכספיים באופן מדויק ובכפוף ללוח הזמנים אין הם המלצה כי אם הכרח של ממש.

יתרה מזאת, חברה בע"מ כפופה לבדיקות דקדקניות הרבה יותר, והדבר משתקף גם באופן שבו משקיעים פוטנציאליים מסתכלים על בית העסק ועל תפקודו בהיבט הפיננסי. וכך באם אתם שוקלים להקים חברה הרי שאל לכם להתפשר על משרד המצטיין בדייקנות וביסודיות מרבית. 

מדובר לא אחת בשירות שמוכרח לשאוף לפדנטיות מרבית ולהבטיח עבור בעלי ובעלות החברות את הטוב ביותר.

מחלקות משפטיות וייעוץ מס

היבט נוסף אשר יכול בהחלט למקד את מציאתו של משרד ראיית חשבון מוביל המתמחה בחברות בע"מ, הוא מחלקות נפרדות המשלימות את החסר עבור רואה החשבון.

משרדים העובדים אל מול חברות בע"מ מקפידים לצוות לצידם עורכי דין ויועצי מס אשר יסייעו ביצירת מעטפת שירות מלאה עבור בית העסק.

כך לשם הדוגמה, עבור הקמתה של חברה בע"מ, משרד ראיית חשבון מוכרח להיעזר בשירותיו של עורך דין. והיבטי המס עבור חברה בע"מ לעתים כה סבוכים ומורכבים, עד שעינו הבוחנת של אדם המתמחה באופן פרטני במיסים, היא בגדר הכרח של ממש.

שירות חשבונאי טכנולוגי

ולצד כל אלו, הרי שתוכלו למקד את חיפושכם אף יותר על-בסיס ההיבט הטכנולוגי.

כחלק מן הקדמה הטכנולוגית, משרדי ראיית חשבון רבים מעניקים את שירותיהם גם במרחב המגוון, וזאת כדי לקצר את זמן המתנתם של הלקוחות ולמען נוחיותם.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מהם פשעי סייבר? ואיך תוכלו להגן על עצמכם?

פשעי סייבר מתייחסים לפעילויות פליליות הכרוכות בשימוש במחשבים, ברשתות או באינטרנט. פשעים אלו יכולים לנוע בין הונאה פיננסית וגניבת זהות להתקפות מתוחכמות יותר. פושעי סייבר

צמידים חרוטים לביטוי עצמי

הפוסט בבלוג מתעמק בעולם הצמידים החרוטים כמדיום לביטוי עצמי. הוא בוחן את ההיסטוריה, המשמעות, המגוון ותהליך ההתאמה האישית של תכשיטים ייחודיים אלה. ההיסטוריה של צמידים

קוריאן למטבח – משטחים מעוצבים

בתחום עיצוב המטבחים, בחירת החומר ממנו עשוי המשטח, יכולה להשפיע באופן משמעותי לא רק על המשיכה האסתטית אלא גם על הפונקציונליות ואריכות החיים של החלל.