זוגות צעירים? המדריך לחסכון וחופש כלכלי

זה עשוי להפתיע, אבל מסתבר שלמרות יוקר המחיה יש לא מעט אנשים שהגיעו בארץ לחופש כלכלי. מסתבר שזוגות צעירים מוצאים את עצמם ב"בור" כלכלי, מפני שהם לפעמים לא מכירים את הטכניקות והדרכים שיכולים להוביל לחוסן כלכלי. המדריך הבא יאפשר לכם להיערך ולהגשים מציאות טובה יותר. כך תבנו חיסכון, בסיס כלכלי יציב ולאחר מכן – חופש כלכלי.

הבסיס להכל – לדעת

זה בסדר לא לדעת, כאשר מבינים שאפשר ורצוי לשנות זאת. מי שלא יודע איך להתנהל כלכלית, יוכל לשנות זאת אם ילמד, יבין, יפנים ויבצע. הדבר הראשון הוא לאסוף ידע שדרוש לכם. אתם יכולים ללכת בדרך הארוכה ולקרוא ספרים, להאזין לפודקאסטים, ללכת להרצאות בנושא חיסכון והתנהלות כלכלית.

אתם יכולים ללכת במסלול המקוצר והמהיר יותר, של ייעוץ כלכלי לזוגות צעירים. זאת אומרת ייעוץ מיועץ ומלווה כלכלי, שיסביר ויבהיר מה כן לעשות ומה לא לעשות. הייעוץ כולל בדיקת הכנסות, בדיקת הוצאות, תכנון מיטיבי של הטמעת הרגלים כלכליים נכונים.

חשיבה ארוכת טווח

צעד חשוב בדרך לחיסכון וחופש כלכלי, כולל שינוי דרכי חשיבה. מעתה והלאה, הפסיקו לחשוב בצורה של "כיבוי שריפות" או צרכנות יתר. התחילו לחשוב לטווח הארוך. חשיבה לטווח ארוך אומרת שלא קונים כל מה שמתחשק, רק כי מתחשק. צריך להפריד בין הוצאות חיוניות, שאי אפשר בלעדיהן, לבין הוצאות שהן מותרות. במסגרת חשיבה ארוכת טווח, צריך להתחיל להגדיר מטרות שיעזרו לכם לבצע שינויים בהתנהלות כלכלית.

לדוגמא, מטרה יכולה להיות להתחיל לחסוך לדירה או לחסוך לטובת רכישת רכב בלי הלוואה. כל שקל שתוכלו לשים בצד במקום לקנות משהו שאתם רוצים אך לא באמת צריכים, יקדם אתכם לעבר השגת המטרה. כמובן שמטרה יכולה גם להיות חינוך טוב יותר לילדים שלכם או צבירת חיסכון שנועד על מנת להקים את העסק שתמיד רציתם.

ההבדל בין מה שרוצים למה שצריכים

ההבדל בין זוגות שמצליחים לחסוך ולהגיע ליציבות כלכלית לבין זוגות שלא מצליחים בכך, נובע ממשהו מאוד בסיסי ויסודי. זוגות שמצליחים לחסוך יותר, הם כאלה שמבינים את ההבדל בין מה שרוצים לבין מה שצריכים. נכון שמאוד נחמד לקנות עוד זוג נעליים חדש או להתחדש עם הרכב החדש והנוצץ ביותר כי לקחתם הלואוה. אבל האם זה באמת מה שאתם צריכים עכשיו? כדאי מאוד לקבוע סדרי עדיפויות ולא להתפתות אחר מבצעים, רק בגלל שהם נשמעים לכם זולים.

צריך לעבוד בצורה מסודרת – לבנות תקציב משפחתי ולהגדיר מהו הסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם. לדוגמא, נניח שמצאתם שעל פי הכנסתכם אתם יכולים לרכוש בגדים חדשים בממוצע של 200 ₪ בחודש. זה יכול לעזור לכם לעמוד בתקציב הזה. את ההפרש שאתם חוסכים, תוכלו לנצל למטרות מועילות כגון הגדלת חיסכון לטובת דירה או לטובת ביצוע השקעה מניבה.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

כך תשיגי לוק שיזוף מושלם מבלי לבקר בים

הקיץ הישראלי ממש בפתח מעבר לפינה, המעילים, הסריגים והעליוניות מזמן בעומק הארון וכולן מייחלות כבר להתחיל לצבור מה שיותר פיגמנטים לטובת המראה השזוף והאקזוטי. אלא

איך תבחרו תיבת דואר לבית פרטי?

תיבת הדואר היא יותר מסתם כלי קיבול לדואר; היא יכול להוסיף לעיצוב החיצוני של הבית והיא חיונית לקבלת דברי דואר בצורה מאובטחת. עם אינספור אפשרויות