המדריך לבחירת שם לילד

בחירת שם לילד זאת משימה לא פשוטה, לא סתם יש עשרות אתרים לבחירת שמות לילדים, וכל שם מקוטלג על פי כל כך הרבה גורמים: משמעות, אותיות, ערך נומרולוגי, היסטוריה של השם במשפחה ועוד. בגלל הבחירה המרובה והצפה של מידע, הורים עלולים להיות מבולבלים או אובדי עצות אל מול המבחר הבלתי נגמר ועשרות עצות האחיתופל וההצעות שהם שומעים עוד כשהם רק מבשרים על הבאת הילד לעולם.

על מנת להקל על תהליך הבחירה, הכנו רשימה של מקורות לשמות ודברים שכדאי לשים לב אליהם בשם על מנת שתוכלו לבחור בצורה נוחה ופשוטה ומעבר לכך, בחירה עצמאית.

בחירת שם בעל משמעות לזוג

דרך אחת לבחור שם לילדכם מתוך מגוון השמות לבנים ולבנות שנמצאים שבעולם היא בחירה בגורם המקשר של הילד, ההורים שלו. סיפור אישי של ההורים, דרך ההיכרות או מכנה משותף יכול להוות בסיס טוב וכר פורה לשמות לבנים או לבנות. לאחר שהנושא נבחר, קל יותר לבחור האם השם המדובר יהיה ייחודי ונדיר או שמא יהיה פשוט והמשמעות השנייה והאינטימית היא בין בני הזוג בלבד.

תינוק

ערך נומרולוגי ומשמעות מיסטית

הנומרולוגיה היא תאוריה מיסטית הטוענת את המספרים באנרגיה מסוימת ובכך גם תכונות אישיות שמשתקפות למי שמקושר למספרים, על פי הנומרולוגיה הערך בגימטריה של שמות טוען את השם במשמעות מיסטית, ולכן במידה ואתם מאמינים בתורות אלו כדאי לקחת זאת בחשבון. אך נומרולוגים הם לא היחידים שטוענים ששמות הם בעלי משמעות מיסטית. רבנים לפעמים ממליצים לשנות שמות לבנים או לבנות שיש להם משמעות שלילת או על שם דמויות שליליות מהתנך, ולחילופין ממליצים על שמות בעלי אותיות או משמעויות מיוחדות.

שמות שעוברים במשפחה

מעבר למשמעות הרגילה, לשמות יש משמעות מיוחדת כאשר היא קשורה לבן משפחה קרוב. הרבה אנשים נקראים על שם הסבא או הסבתא, ובכך מעבר לשם יפה ושורשי, הם מנציחים את זיכרון ההורים דרך ילדיהם. שמות אלו לא חייבים להיות בהכרח שמות ראשונים אלא שמות אמצעי לדוגמא שמות לבנים כמו אברהם ישמעו "זקנים" ולא מודרנים ולכן הם יכולים להיות שם אמצעי במקום.

שמות בחיבור עם שם המשפחה

שם הוא הדרך הראשונה שבה אדם מוצג לעולם, ולכן בחירת שם קליט שמצד אחד הוא ייחודי מספיק ומצד שני הוא זכיר ופשוט זאת מחשבה שהורים חושבים עליה כשהם רוצים לקרוא לילדיהם. בזמנים שבהם אנשים בוחרים לשנות את שמם כדי שהוא יהיה קליט יותר, הורים לוקחים את זה בחשבון.

לסיכום, אנחנו ממליצים לכם לבחון את בחירת השם מכמה זוויות, תוך ידיעה שמצד אחד הבחירה היא רחבה פי כמה ופי כמה שמתוכלו להכיל ומצד שני, במידה ואתם יודעים מה חשוב לכם בבחירת השם, תוכלו לצמצם את הבחירה פלאים ולהתמקד במה שחשוב, בילד שלכם.

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

איך לפתוח בלוג אופנה

הקדמה: מהו בלוג אופנה? בלוג אופנה הוא סוג של בלוג שמתמקד בעיקר בתעשיית האופנה וההתרחשויות בה. זה יכול להיות בלוג אישי שמציג את התלבושות של

מהם אתרי הטבע שאסור לפספס באירלנד?

הקדמה: מדוע לבקר באתרי הטבע באירלנד? אירלנד היא מדינה עם אתרי טבע רבים, חלקם אסור לפספס. צוקי מוהר הם אחד האתרים הפופולריים ביותר באירלנד. הם

ליאו מסי

מבוא ליאו מסי הוא שחקן כדורגל מפורסם שמשחק במועדון הספרדי ברצלונה ובנבחרת ארגנטינה. הוא משחק כדורגל מאז שהיה ילד ומשחק מקצועי מאז שהיה בן 13.