היתרונות של עבודה עם שירותי תעסוקה

כולנו צריכים להתפרנס, ואם אין לנו ירושה של דוד עשיר או לא זכינו בלוטו, כנראה אין ברירה ועלינו לעבוד. לא תמיד קל למצוא עבודה, בין שאין לנו הכשרה טובה ונדרשת או אם המצב במשק קשה ויש פיטורים בהרבה חברות, הרבה מתמודדים על כל משרה פנויה וקשה לבלוט בין המועמדים הרבים.

שירות התעסוקה הממשלתי

שירות התעסוקה הממשלתי מציע למחפשי עבודה מגוון רחב מאוד של שירותים. בראש ובראשונה מידע לגבי זכויות עובדים ומחפשי עבודה. יעוץ תעסוקתי ותוכניות הכשרה מגוונות, שימוש במאגר מידע עצום של משרות כולל אפשרויות רבות לחיפוש משרה. השירות מציע גם הכוונה לגבי מצבים של פיתוח קריירה ושינויים נדרשים להתאמה לשוק העבודה העכשווי.

​חברות כוח אדם

ישנן חברות כוח אדם שההתמחות שלהן היא השמה. מצד אחד הן מסייעות למעסיקים שמחפשים עובדים מתאימים וטובים, לחדד את פרופיל העובד הרצוי להם ולפרסם בתפוצה רחבה. מצד שני, החברות מסייעות למחפשי עבודה על ידי שימוש במנגנוני חיפוש ומיון, בהם מחפש העבודה יכול להגדיר ולמצוא את העבודה הרצויה לו, על פי תחום העבודה, המקום הגיאוגרפי של העבודה, משרה מלאה או חלקית, ועוד פרמטרים שונים. המערכות גם מפעילות סוכנים ממוחשבים ששולחים עדכונים לגבי משרות מתאימות לכל מועמד שהגדיר פרמטרים במערכת ובכך הופכות את תהליך חיפוש העבודה ליעיל וממוקד הרבה יותר.

יעוץ קריירה

אחד הצעדים הראשונים שנכון לעשות במצב של חיפוש עבודה הוא לקבל יעוץ תעסוקתי. הייעוץ מוצע על ידי שירות התעסוקה וגם על ידי חברות השמה. בייעוץ עוברים תהליך של אבחון תעסוקתי, בדרך כלל על ידי שאלונים בסיסיים ואז בהשלמה על ידי ראיון עם מומחה תעסוקה.

בשל תהליך היעוץ, אפשר להבין מהן החוזקות המקצועיות שלי, באילו תפקידים הן יכולות לבוא טוב יותר לידי ביטוי ובאיזו סביבת עבודה מתאים יותר לי לעבוד. השלב הבא ביעוץ קריירה הוא לכתוב קורות חיים שישקפו את הכישורים והחוזקות, ואז להחליט לאן נכון לשלוח אותן. בהמשך יש הכנה לראיונות עבודה כדי לצלוח אותם בצורה הטובה ביותר ולהעלות את הסיכוי להתקבל לעבודת החלומות.

הסבה מקצועית

לעיתים מה שיש לי אינו מספיק כרגע במצב שוק העבודה או שכבר לא נכון לי לעסוק במה שעסקתי בעבר מסיבות שונות כמו מגבלה רפואית חדשה, שעמום, מיצוי התחום או אפילו רצון להשתכר יותר. במקרים כאלו מומלץ לשקול הסבה מקצועית.

ישנם אלפי קורסים בכל מגוון המקצועות ולפי החוזקות שלי נכון לבחון מה מתאים לי ביותר, מה יעניין אותי לאורך זמן ויאפשר לי משכורת מכובדת. לאחר בחירת התחום, עוברים לבדיקת מוסדות הלימוד האפשריים ובוחנים מהי מתכונת הלימודים, האם פיזיים או מרחוק, מה משך הלימודים, מה עלות הלימודים ומה הן הדרישות לרישום. בשקלול כל הפרמטרים אפשר לבחור את המסלול החדש המתאים לי אישית להסבה מקצועית ולצאת לדרך.

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

כך תשיגי לוק שיזוף מושלם מבלי לבקר בים

הקיץ הישראלי ממש בפתח מעבר לפינה, המעילים, הסריגים והעליוניות מזמן בעומק הארון וכולן מייחלות כבר להתחיל לצבור מה שיותר פיגמנטים לטובת המראה השזוף והאקזוטי. אלא

איך תבחרו תיבת דואר לבית פרטי?

תיבת הדואר היא יותר מסתם כלי קיבול לדואר; היא יכול להוסיף לעיצוב החיצוני של הבית והיא חיונית לקבלת דברי דואר בצורה מאובטחת. עם אינספור אפשרויות