החשיבות של בחירת צבע לקירות הבית

מחקרים מראים שצבעים משפיעים על מצב הרוח וההתנהגות שלך

בחירת הצבע המתאים לקירות הבית שלך יכולה להיות משימה לא פשוטה. זה לא רק עניין של בחירת צבע שאתה אוהב. אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא כיצד הצבע ישפיע על מצב הרוח וההתנהגות שלך.

המחקר על האופן שבו צבעים משפיעים על מצב הרוח וההתנהגות שלנו הוא נרחב ומרחיק לכת, אבל אחד המחקרים המעניינים ביותר מגיע מד"ר אנדרו אליוט מאוניברסיטת רוצ'סטר בניו יורק. הוא חקר כיצד אנשים הגיבו לצבעים שונים על ידי מדידת התגובות הפיזיות שלהם כמו דופק, טמפרטורת העור, לחץ דם ואינדיקטורים אחרים של עוררות או חרדה.

בחירת הצבע המתאים לקירות הבית שלך יכולה להיות משימה לא פשוטה. הסיבה לכך היא שצבעים משפיעים על מצב הרוח וההתנהגות שלך בדרכים שונות.

כדי לבחור את הצבע המתאים, אתה צריך לחשוב איך אתה רוצה להרגיש כשאתה בתוך הבית שלך. כדאי גם לשקול את הצבעים שכבר קיימים בבית ואיזה צבעים אתם הכי אוהבים.

חשוב לעשות קצת מחקר לפני בחירת צבע כי זה ישפיע על איך אתה חי בחלל שלך וכיצד אנשים רואים אותו כשהם מבקרים.

בית צבעוני

צבעים זה לא שחור ולבן

בחירת הצבע הנכון לקיורת הבית הוא לא עניין של שחור ולבן, תרתי משמע. לטקטורה, תאורה והריהוט השפעה מכרעת על איך הבית נראה ואיזו תחושה הוא משדר. קיר יכול להיות חלק או בעל טקסטורה של שליכט צבעוני או טיח. שליכט צבעוני הוא אופציה קלה להוספת עומק עיצובי ומורכבות לקיר יחד עם הזרקת צבע וחיות לבית. מעבר לשליכט צבעוני או אפקט אחר לקיר כמו טיח שחור או בטון, בעזרת טכניקות הברשה ניתן ליצור טקסטורות ותבניות, כמו תבניות שתי וערב או איקסים. דרך נוספת להוספת טקסטורה ועניין, היא שימוש בטפט. טפטים נעשו נגישים יותר ויותר, ולמרות שהקונוטוציה הראשונה היא בית סבתא, היום עולם הטפטים הוא עולם ומלואו. אפשר גם לשים את הטפט רק על חלק מהקיר ובכך ליצור חציצה וחלוקה פנימית ללא צורך בקירות שתוחמים, חוסמים ומובילים לעוד בנייה ולכלוך.

בחירת הצבע המתאים לבית אינה משימה קלה. אבל זה הכרחי. זה יכול ליצור או לשבור את המראה והתחושה הכלליים של החלל שלך. במאמר זה, נספק לכם כמה עצות כיצד לבחור את הצבע המתאים לעיצוב הפנים של הבית שלכם.

לצבעים יכולה להיות השפעה עצומה על מצב הרוח של האדם שרואה אותם. הצבעים שאנו בוחרים עבור קירות הבית שלנו יכולים להשפיע על ההרגשה שלנו בזמן זה בחלל.

מצב הרוח שנוצר על ידי צבע קשור גם לשעה ביום ולעונה. לדוגמה, צבעים חמים מתאימים יותר לשימוש בחורף מכיוון שהם יוצרים תחושת חמימות ונעימות. מצד שני, צבעים קרירים כמו כחול מתאימים יותר לשימוש במהלך הקיץ כי הם יוצרים תחושת קרירות ורעננות.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

כך תשיגי לוק שיזוף מושלם מבלי לבקר בים

הקיץ הישראלי ממש בפתח מעבר לפינה, המעילים, הסריגים והעליוניות מזמן בעומק הארון וכולן מייחלות כבר להתחיל לצבור מה שיותר פיגמנטים לטובת המראה השזוף והאקזוטי. אלא

איך תבחרו תיבת דואר לבית פרטי?

תיבת הדואר היא יותר מסתם כלי קיבול לדואר; היא יכול להוסיף לעיצוב החיצוני של הבית והיא חיונית לקבלת דברי דואר בצורה מאובטחת. עם אינספור אפשרויות